Пиломатеріали


Брус профільований масив, перетин бруса 120/200 мм. При його виготовленні звичайному прямокутному брусу надається строго певна стандартна форма (профіль). Поверхні профільованого бруса стругають по першому класу. Будинок з бруса профільованого відразу після зведення має гідний зовнішній вигляд і не вимагає додаткової обробки. Не можна забувати, що профільований брус - це об'ємний матеріал. Просушити його до мінімального стану усадки і деформації досить складно.

Клеєний брус. Для будівництва дерев'яних будинків може бути виготовлений із сосни або модрини. Виробництво клеєного бруса це складний технологічний процес. Щоб уникнути типових для деревини властивостей (викривлення, хвилястість і т.д.), він клеїться з декількох шарів сухої деревини (краща товщина ламелей - 41мм). при вологості 8-12%. Процес виробництва передбачає сортування і вирізання вад деревини у вигляді сучків та тріщин. Після торцевого зрощування на міні-шип заготовки за довжиною склеюють по пласті в пресі під тиском. Потім висохлому під пресом напівфабрикату надається профіль і готовий клеєний брус можна віддавати на зарізу вінців для зборки дерев'яного будинку на місці. Використання клеєних дерев'яних деталей для несучих конструкцій випробовувалося упродовж десятиліть. Це підтверджується і сучасним домобудуванням. Склеєне з'єднання є несучою ланкою жорсткості і стабільності форми. Клеєний брус завдяки його однорідності як будівельний матеріал має ліпші властивості, ніж масивна деревина. Попереднє сушіння заготовок на поверхні лише тріщин, а тому достатньо тільки захисної обробки.

Оциліндрований брус. Оциліндрована колода з сосни, або модрини, виготовляється на спеціальних токарно-фрезерних верстатах що надають брусу циліндричну форму. Розміри колоди діаметрами: 160, 180, 200, 220, 240 мм і стандартною довжиною 3, 4, 6 метрів. У процесі виробництва передбачений пропил укладального паза, а також проводиться обробка колоди антисептиками. Оциліндровані колоди виробляємо з традиційним «місячним» пазом для складання стін. Принцип роботи верстата забезпечує мінімальне відхилення в розмірах. За рахунок високих швидкостей фрезерування досягається висока якість обробки поверхні оциліндрованої колоди, а додаткове шліфування мінімальне. Найчастіше використовується в будівництві зрубів лазні, але добре підходить і для житлового будинку.

Дикий брус. Під якісним деревом зазвичай розуміють, перш за все, дерево грамотно оброблене. Адже здавна дерево обробляли вручну, і саме тоді підхід був ретельним і індивідуальним. Для виробництва струганої колоди береться добірний, калібрований ліс, потім з колоди знімають кору, дають підсохнути, а після стругають вручну. Дикий брус має різну природну округлість та натуральну кривизну та конусність по довжині.Тому кожен брус різний, не взаємозамінний і ретельно, індивідуально підганяється одна до одної кожна пара колод. Коли колоди готові з них рубають зруб, Зруби з струганої колоди мають особливий, своєрідний зовнішній вигляд, так як колоди мають різний діаметр і при складання чергуються. Про якість та престиж ручної роботи говорити не доводиться.

Віконний клеєний брус - сучасний екологічно чистий матеріал для виробництва віконних блоків. Виготовляється з пиломатеріалу хвойних порід деревини. Матеріал забезпечує стабільні геометричні параметри, що вкрай важливо для виготовлення і експлуатації вікон. Варто зазначити, що віконний клеєний брус дозволяє формувати з якісних короткомерних пиломатеріалів заготовки будь-яких розмірів.

Брус склеюється з трьох шарів, що захищає дерев'яне вікно від деформації і гасить що виникають всередині профілю напруги. При склеюванні в єдиний брус напрям деревних волокон (річних кілець) в ламелях задається в протилежні один від одного боку, тому клеєний брус виявляється міцнішим в порівняння зі звичайним. Зрощення деревини по довжині на мікрошип робить матеріал однорідним за своєю структурою, виключає можливість викривлення і розтріскування з часом. При зміні вологості навколишнього середовища брус не змінює своєї форми, підвищуються його звукоізолюючі властивості.